DAHM.37.020.M104.02
Material number DAHM37020M10402
HORN Toolholder DAHM.37.020.M104.02 for Milling
Key range (SW)
0.591 ˝
15 mm
cutting
0
tool-application
rotating
Screw thread (d2)
M10
Maximum stepover (ap) (ap)
1.2 mm
Neck diameter on stop (d4)
18 mm
Length from stop (l2)
25 mm
Total milling length with insert (l1)
45 mm
Cutting diameter (Ds)
20 mm
Katalog_CCTMS
Katalog_CCTWS
DAH37
Diameter miller body (d1)
19 mm